Mali müşavirler meslek yasalarının 29. yılını kutladı

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) 3568 sayılı meslek yasasının 29’uncu yıldönümü çerçevesinde, Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi.

Oda yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra meslek mensuplarının da katılımıyla gerçekleşen çelenk töreninde basın açıklaması metnini okuyan BSMMMO Başkanı Ahmet Hikmet Sönmez, “13 Haziran 1989 tarihinde yasalaşarak yürürlüğe giren 3568 sayılı meslek yasamızın, bugün yasal statüye kavuşmasının 29’uncu yıldönümünü kutluyoruz. Vergide adaletli olmak, vergi kayıp ve kaçaklarını önlemek, vergi gelirlerini arttırmak, kayıt dışı ekonomiyi önleyerek toplumda sağlıklı ve sürdürülebilir bir vergi bilinci oluşturabilmek için meslek mensupları olarak ülkemiz adına bizler varız” dedi. “Aradan 29 yıl geçti. Geride bıraktığımız çeyrek yüzyılı aşkın süre, mesleğimiz ve meslek mensuplarımız adına çok önemli değişiklik ve yeniliklere şahit oldu” diyen BSMMMO Başkanı Sönmez, şunları söyledi:

“Hep birlikte çok önemli kazanımlar elde etmeyi başardık. Bunlar yeterli mi? Elbette yeterli değil. Mesleğimizin geleceği ve yarınları için, meslek mensuplarının sorunlarını ve haklı taleplerini görmezden gelmek, vergi mükelleflerinin her eylem ve işlemlerinden müteselsil sorumlu olarak meslek mensuplarını görmek anlayışının idare tarafından tekrar gözden geçirilerek meslek kuruluşunun görüş ve önerilerini dikkate alarak çözümün bir parçası olmaları en büyük beklentimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle meslek yasamızın yasal statüye kavuşmasında ve 1989 yılından bugüne 29 yıllık süreçte bu onurlu mücadelede emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız. Meslek mensupları olarak mesleki geleceğimizin daha aydınlık, daha güzel yarınlara ulaşmasını temenni eder, tüm muhasebe ve denetim meslek camiasına en derin sevgi saygılarımı sunarım.

Powered by WPeMatico